Opublikowano: piątek, 1 Kwi 2016 przez alex

Alior Bank przejmuje część Banku BPH

logo_aliorPrzejęcie wydzielonej części ma nastąpić do końca 2016 roku. Umowa zawarta z grupą GE Capital przewiduje nabycie całości Banku BPH z wyjątkiem kredytów hipotecznych oraz BPH Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

W wyniku transakcji, Alior Bank umocni swoją pozycję na rynku. Aktywa banku po połączeniu będą wynosiły około 60 mld zł, co spowoduje, że Alior znajdzie się na 9. miejscu w sektorze bankowym. Jednocześnie na rynku consumer finance Alior Bank stanie się drugim podmiotem, a trzecim pod względem sieci dystrybucji.

Według planów, Alior Bank ma położyć jeszcze większy nacisk na nowe technologie, innowacje oraz wdrażanie nowych produktów i usług. Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku powiedział, że  przejmując wydzieloną część Banku BPH, Alior przejmuje kredyty o wartości 8,5 mld zł oraz depozyty w wysokości 12,5 mld zł.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem podanym przez Alior Bank, zawarcie umowy jest zgodne z konsekwentnie realizowaną strategią rozwoju i pozwoli na dalszy wzrost efektywności.

Polecana oferta: Lokata Bezkarna BGZ Optima

Sprawdź: Bank BPH Pożyczka hipoteczna

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • facebook

Odpowiedz

Udostępnij
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook