Opublikowano: czwartek, 9 Lip 2015 przez alex

Bank SMART – analiza konta osobistego

bank-smartjpg Bank SMART należy do grupy FM Bank    PBP S.A. Ideą banku jest bycie całkowicie  mobilnym. Stąd też jego oferta skierowana  jest do klientów, którzy sprawnie poruszają  się w świecie aplikacji mobilnych i internetu,  a do korzystania z usług bankowych nie  potrzebują odwiedzać oddziałów banku.

Po początkowych problemach z działaniem systemu, z jakimi musieli zmierzyć się pierwsi klienci Banku SMART, oczekiwania były duże. Zarówno aplikacja na smartfony jak i internetowy system transakcyjny, działają obecnie bez zarzutu. System jest przejrzysty i łatwy w obsłudze.

Jakie są koszty?

Coraz więcej banków wprowadza lub podnosi opłaty za prowadzenie rachunków lub obsługę kart płatniczych. Bank SMART od samego początku aspiruje do bycia bankiem „darmowym bez dodatkowych warunków”. Co jest rzeczywiście darmowe, a za co trzeba zapłacić?

Dla przeciętnego posiadacza Smart Konta opłat rzeczywiście nie ma. Otwarcie, prowadzenie rachunku oraz wydanie i obsługa karty płatniczej są darmowe. Również przelewy krajowe i zagraniczne (SEPA) są bezpłatne. Za darmo wypłacimy również gotówkę z dowolnego bankomatu w Polsce i na całym świecie.

Bank SMART pobiera następujące opłaty (dotyczy Smart Konta):

·        zmiana PIN w bankomacie BZ WBK S.A. – 5zł

·        wydruk miniwyciągu w bankomacie BZ WBK S.A. – 5zł

·        sprawdzenie salda w bankomacie BZ WBK S.A. – 5zł

·        polecenie zapłaty miesięcznie niezaleznie od ilości – 5zł

·        miesięczny wyciąg papierowy (opcjonalnie) – 5zł

·        przelew natychmiastowy (typu SORBNET) – 15zł.

Bank SMART nie stawia dodatkowych warunków, nie wymaga regularnych wpływów ani minimalnego salda utrzymywanego na rachunku. Opłaty pobierane są jedynie od czynności bardzo rzadko wykonywanych (patrz wyżej).

Bank SMART cały czas chce się rozwijać. Na chwilę obecną prowadzone są negocjacje z operatorami wpłatomatów więc należy oczekiwać, że opcja wpłacania pieniędzy bezpośrednio na rachunek wkrótce się pojawi. W tej chwili wpłat dokonywać można jedynie poprzez bank, na poczcie lub w punktach finansowych. Oczywiście można pieniądze również przelewać z innych rachunków.

Bank SMART podał również informację, że negocjuje dodanie szybkich płatności z Banku poprzez PayU (np. z Allegro). Wszystkich płatności internetowych można jednak już teraz dokonywać korzystając z karty płatniczej. Operacje te są bezpłatne.

Jak założyć Smart Konto?

Otwieranie rachunku w Banku SMART wymaga tylko dwóch kroków, jest bardzo proste i nie wymaga nawet wychodzenia z domu.

Krok 1. Wypełnij wniosek (klikając w link)

Krok 2. Potwierdź zawarcie umowy. Można to zrobić na dwa sposoby:

WAŻNE! Wybierając opcję potwierdzenia zawarcia umowy poprzez przelew bardzo ważne jest, aby przelewu dokonać ze swojego rachunku, w którym wszelkie dane (imię, nazwisko, adres) będą identyczne jak te, które wpisaliśmy we wniosku!

Po około 5-10 dniach dostarczona nam zostanie karta płatnicza oraz PIN. Kartę można aktywować poprzez internetowy system transakcyjny Banku SMART.

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • facebook

Odpowiedz

Udostępnij
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook