Opublikowano: czwartek, 18 Lut 2016 przez alex

Czy osoby zadłużone mogą otrzymać pożyczkę pozabankową?

loanBanki nie są skłonne pożyczać pieniędzy osobom, które mają negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej. Każdy bank przed podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu bardzo dokładnie sprawdza historię potencjalnego kredytobiorcy. W przypadku parabanków i prywatnych instytucji finansowych wygląda to nieco inaczej.

Niestety jedno zadłużenie i niemożność jego spłaty powoduje często kolejne pożyczanie pieniędzy. W ten sposób bardzo łatwo można popaść w pętlę kredytową. Przeważnie dzieje się tak wyniku różnego rodzaju wypadków losowych. Wyjątkowo rzadko w wyniku celowego działania pożyczkobiorcy. Niezależnie jednak od tego z jakiego powodu zapracowało się na negatywną historię w BIK, dalsze zapożyczanie się jest bardzo utrudnione.

Jednakże w przypadku instytucji pozabankowych sytuacja nie jest bez wyjścia. Wciąż jest wiele firm, które udzielają pożyczek bez sprawdzania historii kredytowej klienta. W niektórych przypadkach jest to niezwykle ważne. Parabanki nie wymagają również spełnienia całego szeregu formalności. Te sprowadzane są do minimum. Z reguły nie są nawet wymagane zaświadczenia o wysokości osiąganych dochodów. W przypadku banków byłoby to raczej niemożliwe.

Pamiętać należy, że pożyczki pozabankowe są wysoko oprocentowane. Dlatego przed podjęciem decyzji należy ją dobrze przemyśleć i porównać dostępne opcje. Oferta na rynku jest bardzo szeroka więc jest z czego wybierać. Warto korzystać z promocji i ofert dla nowych klientów. Ci coraz części mogą liczyć na pożyczki nieoprocentowane.

Pełna oferta pożyczek pozabankowych znajduje się TUTAJ.

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • facebook

Odpowiedz

Udostępnij
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook