Opublikowano: wtorek, 2 Sie 2016 przez alex

Czy ubezpieczenie turystyczne jest potrzebne?

vacationUbezpieczenia turystyczne najbardziej popularne są wśród Polaków wybierających się na wakacje zagraniczne. Niewielu z nas decyduje się na taką polisę planując urlop w kraju. Jest to po części zrozumiałe. Choć nie można wtedy liczyć na odszkodowanie, wiemy jak funkcjonuje opieka zdrowotna i na jaką darmową pomoc możemy liczyć.

Jeśli planujemy wyjazd zgraniczny, w pierwszej kolejności powinnismy zadbać o to, aby mieć kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Karta ta wydawana jest bezpłatnie każdemu, kto posiada ubezpieczenie zdrowotne w
NFZ. Korzystać z niej można na terenie całej Unii Europejskiej oraz w krajach należących do EFTA (Islandia, Lichetenstein, Norwegia, Szwajcaria). Pamiętać należy jednak, że karta EKUZ nie pokrywa wszystkich kosztów leczenia lecz tylko te, które są darmowe w danym kraju. Z reguły dotyczy to nagłych wypadków i zachorowań. Nie pokrywa jednak np. kosztów transportu do Polski, gdyby taki okazał się potrzebny.

Z tych oraz wielu innych względów warto zainteresować się ubezpieczeniem turystycznym. Szczególnie, jeśli planuje się wypoczynek za granicą. Ubezpieczenia turystyczne nie są bardzo drogie, biorąc pod uwagę całość kosztów związanych z wyjazdem zagranicznym, a ich zalety są duże. Polisa pokryje koszty wizyt lekarskich, zakupu leków, wykonanych operacji, pobytu w szpitalu oraz transportu. Dodatkowo warto zastanowić się nad zakupem polisy OC, która pokryje koszty leczenia osoby, która ucierpi w wyniku wypadku z naszej winy. Popularne również jest ubezpieczenie bagażu. Te potrafią znikać na lotniskach lub też często zostają zniszczone.

Polskie biura turystyczne zobowiązane są ubezpieczyć turystów wybierających się na zagraniczne wycieczki. Ubezpieczenia te są jednak bardzo podstawowe, najtańsze i z niskimi sumami ubezpieczenia. Podpisując więc umowę należy sprawdzić, co dokładnie ona obejmuje oraz jakiej wysokości koszty pokrywa. Pamiętajmy, że leczenie za granicą jest z reguły dużo droższe, a więc i suma ubezpieczenia powinna być wysoka. Jeśli uznamy, że oferta zaproponowana nam przez biuro turystyczne jest niekorzystna, rozważmy wykupienie własnej polisy, dopasowanej do naszych potrzeb.

Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna?

Wybierz najlepsze ubezpieczenie turystyczne tutaj!

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • facebook

Odpowiedz

Udostępnij
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook