Opublikowano: poniedziałek, 8 Sie 2016 przez alex

Jak rozwiązać problemy ze spłatą kredytu hipotecznego?

1370943338_mortgageKredyt hipoteczny zaciągany jest z reguły na wiele lat. Na początku nikt nie przewiduje kłopotów z jego spłatą. Jednakże utrata pracy lub choroba mogą dużo zmienić i takie problemy mogą się niestety pojawić.

Co więc robić, jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie przez jakiś czas spłacać rat kredytu na czas?

Rozwiązań może być kilka. Uzależnione są one od indywidualnej sytuacji. Na pewno ważne jest, aby w miarę szybko skontaktować się z bankiem, który kredytu nam udzielił. Być może będzie w stanie nam coś zaproponować. Dzięki temu stres będzie dużo mniejszy.

Oto niektóre sposoby rozwiązania problemów ze spłatą:

Wszystkie powyższe rozwiązania problemów spłaty kredytu są najczęściej wybieranymi opcjami. Nie każdy bank się jednak musi zgodzić na wybraną przez nas opcję. Tak więc ważne jest, aby z bankiem skontaktować się w miarę szybko i uzgodnić wspólnie najlepsze możliwe wyjście z sytuacji.

Oferta kredytów hipotecznych. Porównaj i wybierz najlepszy dla siebie!

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • facebook

2 komentarze

  1. Karol B24 pisze:

    Warto również wspomnieć że obecnie istnieje coś takiego jak Fundusz Wsparcia Kredytobiorców, dzięki któremu możemy uzyskać finansowe wsparcie jeśli akurat mamy problem ze spłatą rat kredytu mieszkaniowego ponieważ utraciliśmy główne źródło dochodu. Takie wsparcie możemy uzyskać nawet na 18 miesięcy i przez ten czas będziemy otrzymywali pieniądze na pokrycie rat kredytu a oddawać będziemy je później w formie nie oprocentowanej, rozłożone na mniejsze raty.

  2. Hipoteczny pisze:

    Warto przeczytać artykuł o zmianach jakie zaszły w lipcu tego roku jeśli chodzi o kredyty hipoteczne i banki, które muszą się dostosować do tych zmian, które są na korzyść dla klientów.

Odpowiedz

Udostępnij
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook