Opublikowano: piątek, 15 Lip 2016 przez alex

Uwaga! Atak na konta w mBanku

„Uwaga na fałszywe maile wyłudzające loginy, hasła do bankowości internetowej i dane kart płatniczych” – głosi komunikat opublikowany dzisiaj na stronie głównej mBanku.

Ostrzeżenie pojawiło się w związku z fałszywymi wiadomościami email, wysyłanymi do klientów banku. mBank ostrzega, że ich celem jest wyłudzenie identyfikatorów i haseł do konta. Wyłudzane są także dane kart płatniczych.

mBank pokazał przykładową treść takiej fałszywej wiadomości email, zatytułowanej „Twoje konto mBank zostało zablokowane.”

Zawarty w mailu link przekierowuje do strony łudząco podobnej do oficjalnej strony mBanku. Połączenie jednak nie jest szyfrowane. Sposób logowania wygląda tak samo, jak w przypadku prawdziwej strony banku. Po podaniu loginu i hasła pojawia się prośba o podanie danych karty płatniczej. Mogą równiez przychodzić sms’y z hasłami do autoryzacji.

Oficjalny apel mBanku głosi:

„Pamiętaj! Bank nigdy nie poprosi o podanie takich danych! Jesli otrzymałeś wiadomość od przestępców i kliknąłeś w link i/lub wpisałeś dane karty, jak najszybciej skontaktuj się z nami dzwoniąc na mLinię pod numerem 801 300 800, zmień hasła dostępu oraz zastrzeż kartę, której dane podałeś! Jeżeli wprowadziłeś kody sms na fałszywej stronie, sprawdź jakich operacji dotyczyły hasła i anuluj je.”

Kartę można również zastrzec samodzielnie na stronie internetowej nBanku w zakładce Moje Finanse -> Karty -> Zastrzeż kartę, wybierając z listy rozwijanej „Karta skradziona” i potwierdzając operację.

mBank_

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • facebook

Odpowiedz

Udostępnij
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook